موسیقی

سمعک

1.سمعک به عنوان وسیله ای برای جبران کم شنوایی

سمعک در حقیقیت وسیله ای برای جبران کم شنوایی است. کم شنوای نوعی ناهنجاری در شنیدن طبیعی محسوب می شود. این ناهنجاری در افرادی مطرح است که به هر دلیلی به غیر از اختلالات درکی دچار کاهش شنوایی هستند.

 2. اثر انگشت

اما نکته مهم و  قابل توجهی در اینجا وجود دارد. سمعک به عنوان یک وسیله کمک شنوایی الزاما توسط فرد متخصص شنوایی صرفا  برای فرد خاصی تجویز می شود. این جمله بدان معناست که قالبگیری مخصوص سمعک قابل تعمیم به فرد کم شنوای دیگر نمیباشد. 

چرا که هم در مورد قالب گرفته شده باید گفت که مانند اثر انگشت در هر فردی ویژگی های منحصر به فردی دارد. با این توضیح که کانال گوش دو نفر شبیه به هم نیستند.

از طرف دیگر، از لحاظ ویژگی های تنظیمی، سمعک برای فرد خاص تنظیم شده است. لزوما تکنیک های تنظیمی دو فرد کم شنوا حتی با میزان کم شنوایی یکسان مشابه هم نمی باشد.

3. دقت در علم پیشرفت تکنولوژی

 لذا با توجه به توضیحات داده شده خواهشمند است نگاه خود را به سمعک به عنوان یک وسیله بسیار دقیق کمک شنوایی اصلاح کنیم. 

به علاوه بدانیم که با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه انتظار ما از بهبود طراحی و امکانات سمعک بالا رفته است. پس باید اطلاعات خود را در زمینه این وسیله بسیار مفید و موثر به روز کنیم. چرا که در صورت نیاز به سمعک با دید و آگاهی بهتری به دنبال متخصص در این زمینه برویم.

در رابطه با استفاده  از وسایل کمک شنوایی نیز با پیش زمینه مثبت تری به سمت آن برویم.

در شرکتهای مختلف تولید سمعک تکنولوژی های پیچیده و کاربردی را برای جبران کم شنوایی افراد در نظر گرفته اند.

 در اینجا به اختصار در رابطه با انواع سمعک ها و تکنولوژی های جذاب شرکت های مختلف که هر یک به مدد افراد کم شنوا آمده اند شرح داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *